Internetinių svetainių kūrimas 2015

 

Naujausiais duomenimis, 2015 metais internetinių svetainių kūrimas turėtų iš esmės keistis. Pagyvensim, pamatysim, bet juk visvien įdomu, ką pranašauja ekspertai.

 

Parallax

 

Responsive tipo svetainės jau seniai nebe naujiena. Internetinių svetainių kūrimas patobulėjo. Svetainės, prisitaikančios prie įvairių platformų (mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir nešiojamų kompiuterių ekranų) tampa kasdienybe. Juk daugėja išmaniųjų įrenginių savininkų. Negalima prarasti jų rinkos. Parallax tipo svetainės kaip ir responsive ne tik prisitaiko prie visų ekranų, bet ir turi realistiškesnę išvaizdą, todėl savo patrauklumu yra labiau geidžiamos.

 

Card tipas

 

Vis dažniau sutinkamas Card tipas – svetainės, kurių pagrindinis puslapis atrodo kaip atvirukas. Dominuoja didelės nuotraukos ir mažai tekso. Manoma, kad vaizdinė informacija vartotoją veikia geriau, nei tekstinė informacija. Pamažu bus atsisakoma daugybės teksto blokų ir bus pereinama prie didelių ir stambių antraščių. Taigi, internetinių svetainių kūrimas ir jos turinys taps kiek paprastesnis.

 

Greitis

 

Naujausiais SEO duomenimis, 2015 metais bus skiriamas itin didelis dėmesys mobiliojo telefono optimizacijai, ir jo greičiui. Didėjant išmaniųjų telefonų rinkai internetinių svetainių kūrimas neapsiribos tik ties svetainės kūrimu. Google paieškos viršuje atsidurs puslapiai, turintys gerai ir greitai suoptimizuotą mobiliąją platformą.

 

Paslėptas meniu

 

Nežinau kaip Jūs, bet mes dar nepripratome prie paslėpto svetainių meniu. Šiuo atveju Internetinių svetainių kūrimas tikrai nukenčia. Kaip rodo patirtis, dauguma vartotojų kasdien nestebi besikeičiančių internetinių madų. Tokio paslaptingo meniu paskirtis lieka neaiški.

 

Internetinių svetainių kūrimas su Scroll funkcija

 

Norime pasidalinti su ilgiausia pasaulyje internetine svetaine, turinčią scroll funkciją. Dėl augančios išmaniųjų telefonų rinkos, dauguma internetinių svetainių turės scroll funkciją. Juk tai patogiau naršant telefonu. Ši taisyklė ne visad pasiteisina svetainių atžvilgiu. Bendrai, Internetinių svetainių kūrimas tobulėja.

 

Išmanusis telefonas

2014 metais internetinių svetainių kūrėjai skyrė itin didelį dėmesį responsive tipo svetainėms ir jų optimizavimui. Buvo labai svarbu, jog svetainės dizainas tobulai žiūrėtųsi mobiliuose ekranuose. Neretai svetainės išvaizda planšetėse, nešiojamuose kompiuteriuose buvo žiūrima pro pirštus. Tačiau šiemet išanalizavę praeitų metų internetinių svetainių kūrimo problemas kūrėjai bandys daugiau dėmesio skirti visoms platformoms.